Skip to content
سلام به تعمیرگاه شربت اوغلو خوش آمدید

شارژ گاز کولر ماشین در محل
پیدا کردن محل نشتی گاز
تعمیر و رفع نشتی گاز کولر

اعزام تعمیرکار به محل 20 دقیقه ای از نزدیکترین شعبه

لیست خدمات

شارژ گاز کولر ماشین

با عبور از هوای مطبوع بهاری و نزدیک شدن به فصل تابستان تقریبا استفاده از وسایل نقلیه ی بدون کولر، امری نشدنی و غیر قابل تصور است. به همین علت تعمیر کولر خودرو یا شارژ گاز کولر ماشین بیشتر درخواست می شود. کم شدن سرمای خودرو اولین نشانه ای است که به ما اعلام می کند باید به بررسی و شارژ گاز کولر ماشین یا تعمیر کولر ماشین بپردازید. البته علت کم شدن سرمای کولر می تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما مطمئننا قوی ترین دلیل، نشتی گاز کولر ماشین است. در ادامه به راهکاری تشخیص کم شدن گاز کولر، نحوه شارژ گاز کولر خودرو و عوامل موثر بر قیمت شارژ گاز کولر ماشین می پردازیم.

تشخیص کم شدن گاز کولر ماشین

برای تشخیص کم شدن گاز کولر دو روش وجود دارد. اولین راه کم شدن سرمای باد کولر است. دومین راه، تشخیص فنی کم شدن گاز خودرو است. در این روش گیج فشار را به ماشین می بندند و میزان گاز موجود در کولر خودرو را اندازه گیری می کنند. اگر میزان گازی که در گیج نشان داده می شود از میزان مطلوب کمتر باشد. باید به شارژ گاز کولر خودرو در محل پرداخته شود. پس از تشخیص کمبود شارژ گاز کولر ماشین با دستگاه دو حالت اتفاق می افتد.

یکی اینکه شارژ کولر کاملا خالی شده باشد. در این صورت باید سیستم سرمایش خودرو کاملا از رطوبت و هوا تخلیه شود و سپس گازگیری کولر خودرو دوباره انجام شود. نحوه شارژ گاز ماشین در هر دو این موارد به یک صورت انجام نمی شود و مراحل شارژ گاز کولر ماشین با هم تفاوت دارند.

قیمت شارژ گاز کولر ماشین در محل به چه مواردی وابسته است؟

هزینه شارژ گاز کولر ماشین اگر صرفا فقط نیاز به اضافه کردن مایع مبرد باشد و تنها به قیمت گاز کولر ماشین وابسته است، مبلغ ثابتی است. اما در واقعیت قیمت شارژ گاز کولر ماشین در محل تنها به نوع گاز کولر خودرو و میزان آن مرتبط نیست. بلکه خرابی سیستم، عیب یابی و رفع نشتی نیز همه و همه بر هزینه شارژ کولر ماشین در محل تاثیرگذار هستند.

اگر خرابی در سیستم برودت خودرو نباشد و کم شدن سرمای کولر خودرو صرفا به علت کاهش طبیعی گاز خودرو در طی مرور زمان باشد. قاعده کلی در زمینه تخمین هزینه برقرار است. که قدرت کولر یا وات کولر ارتباط مستقیمی با هزینه شارژ گاز کولر خودرو دارد. کولر قوی، مخزن گازی حجیم تری دارند و قیمت شارژ گاز کولر ماشین نیز طبیعتا بالاتر می رود و بالعکس مورد دیگر قیمت گاز کولر ماشین است که در خودروهای مختلف متفاوت است.


هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از این نیست که در روزهای گرم، از حرارت زیاد کوچه‌ و خیابان، به کولر ماشین خود پناه ببرید! خنکی دلچسب داخل ماشین خستگی‌ شما را از بین می‌برد و سر حالتان می‌کند. حالا تصور کنید بعد از این‌که سوار ماشین شدید و کولر را روشن کردید، متوجه شوید کولر ماشین‌ کار نمی‌کند! ممکن است شارژ گاز کولر ماشین تمام شده یا کولر ماشین شما خراب باشد. بهتر است قبل از گرم شدن هوا به فکر سرویس و تعمیر کولر ماشین خود باشید. ممکن است کولر ماشین شما یک ایراد جزئی داشته باشد و مشکلش با اقدامی ساده مرتفع شود و یا نیاز به کمک گرفتن از تعمیرکار کولر ماشین باشد. نیازی نیست برای شارژ گردن کولرتان کارهای روزمره خود را کنار بگذارید تا زمانی را به رفتن به تعمیرگاه اختصاص دهید. شارژ گاز کولر ماشین در محل خدمتی از شربت اوغلو به شماست که لذت بردن از خنکای کولر ماشین در ترافیک گرم تابستانی را به شما هدیه می‌دهد.

زمان مناسب برای شارژ گاز کولر ماشین

تشخیص اینکه زمان مناسب برای شارژ گاز کولر ماشین چه موقع است کار ساده‌ای است. معمولا گاز کولر، نیاز به سرویس دوره‌ای ندارد و وقتی متوجه شدید کولر خودروی شما به خوبی قبل کار نمی‌کند و دیگر به میزان کافی فضای داخل خودرو را خنک نمی‌کند؛ باید گاز کولر ماشین شارژ شود. با توجه به اینکه گاز کولر سمی است و فشار بالای آن ممکن است به لوله‌‌های کولر آسیب بزند، بهتر است این کار را به متخصصین ما بسپارید تا با استفاده از ابزار و دستگاه‌‌های مدرن به‌صورت ایمن این کار را انجام دهند.

انجام این کار تخصصی است پس بهتر است خودتان دست به اقدام نزنید و تعویض گاز کولر را به متخصصان تعمیر خودرو بسپارید. گاز کولر سمی است و فشار بالای آن ممکن است به شما و کولر خودرو آسیب برساند. متخصصین ما این کار را با ابزار دقیق و تخصصی و کاملاً ایمن انجام می‌دهند تا نه خطری شما را تهدید کند و نه متخصصین عزیز ما را.

 

آیا مشکلات کولر ماشین، فقط به نداشتن گاز کولر ختم می‌شود؟

وقتی کولر خودروی شما به درستی کار نمی‌کند تنها دلیل آن نداشتن گاز کولر ماشین نیست. تجربه تعمیرکاران کولر ما نشان می‌دهد دلایل زیر هم ممکن است باعث بروز مشکل شده باشند:

  1. به‌هم خوردن تنظیمات و جا به جا شدن بخاری و کولر
  2. مشکل برق خودرو، مثلا ممکن است فن کولر (یا همان پروانه‌ای که باد رو به داخل می‌دمد) سوخته باشد.
  3. درست کار نکردن کلاچ کمپرسور خودرو که در این صورت باز هم ایراد از برق خودرو است.

 

مزایای شارژ گاز کولر در محل

دیگر نیازی نیست ماشین را به تعمیرگاه برسانید و منتظر بمانید تا این کار انجام شود. شما برای شارژ گاز کولر خودروتان می‌توانید به راحتی از نیروهای متخصص و متبحر شربت اوغـــــلو کمک بگیرید.خدمات شارژ گاز کولر آنلاین 2 مزیت ویژه دارد:

  1. صرفه‌جویی در زمان
  2. افزایش کیفیت خدمات و صرفه‌جویی در هزینه به دلیل رقابت بین متخصصین برای جلب رضایت شما


شارژ گاز کولر ماشین در محل شامل چه خدماتی است؟

هر کاری که مربوط به کولر ماشین باشد، توسط تیم متخصصین ما انجام می‌شود. برای گرفتن نشتی گاز، شارژ گاز، به هم خوردن تنظیمات، میزان نبودن فشار گاز و عدم کارکرد درست کلاچ کمپرسور می‌توانید روی تیم شربت اوغلو حساب کنید. شما هنگام ثبت سفارش برای پر کردن گاز کولر بهترین متخصص شهر را در کنار خود خواهید داشت.

از زمان ثبت سفارش تا لحظه‌ای که کار تعمیرکار روی خودرو شما تمام شود و حتی پس از آن، پشتیبانان شربت اوغلوهمراه شما خواهند بود و به کوچکترین مشکلی رسیدگی می‌کنند. 

 

علائم خالی شدن گاز کولر ماشین

اگر می‌بینید که کولر به خوبی قبل خنک نمی‌کند، باید شارژ آن را تمدید کنید چون مشخص‌ترین نشانه خالی شدن گاز کولر، خنک نکردن آن است. همچنین اگر سر و صداهایی هنگام روشن کردن کولر خودرو می‌شنوید، می‌تواند به خالی شدن گاز مرتبط باشد.

تشخیص نشتی کولر خودرو

روش‌های تشخیص نشتی ابزار نیاز دارد و خودتان نمی‌توانید بدون این ابزار، مشکلات کولر را عیب یابی کنید. یکی از راه‌های تشخیص نشتی گاز کولر لامپ فرابنفش است. گاز مربوط به کولر با یک رنگ قابل تشخیص ترکیب می‌شود که اگر فکر کردید کولر نشتی گاز دارد، می‌توانید با کمک اشعه فرابنفش خروج گاز را مشاهده کنید. استفاده از شناساگرهای الکترونیکی هم روشی دیگر برای نشتی‌یابی است. به این شناساگرها بوکننده هم می‌گویند چون دارای قدرت تشخیص گاز هستند و با حس کردن بوی گاز متوجه نشتی آن می‌شوند.

یک راه دیگر این است که در پایان خروج کامل گاز کولر، کولر را پر از گاز نیتروژن کنید. اگر نشتی وجود داشته باشد، این گاز با صدای هیس هیس از نشتی‌ها خارج می‌شود و به شما کمک می‌کند که محل آن را پیدا کنید.

دلایل نشت گاز کولر

اگر لوله‌های گاز کولر دچار نشتی شوند گاز کولرتان خالی می‌شود. در صورتی که تصادف کرده باشید، ممکن است اجزای کولر آسیب دیده و لوله‌ها و شلنگ‌های کولر دچار شکستی و نهایتاً نشتی گاز شده باشند.

دیگر عامل تاثیرگذار بر نشت کولر و خالی شدن گاز، وجود رطوبت و هوا در سیستم کولر است. این رطوبت در صورت ترکیب شدن با گاز کولر، می‌تواند به اجزای کولر و لوله‌های آن آسیب برساند. یکی دیگر از علل رایج این مشکل، فرسودگی قطعات است. استفاده از کولر برای مدت‌ طولانی و همینطور تنش‌هایی که در اثر کارکرد مدام آن پیش می‌آید، می‌تواند به لوله‌ها آسیب زده و باعث نشتی گاز شود. تعمیرکاران ما تمام این مشکلات را به راحتی عیب‌یابی کرده و با کمترین قیمت، اقدام به تعویض قطعات مورد نیاز و رفع نشت گاز می‌کنند.

رفع نشتی گاز کولر ماشین

با توجه به اندازه‌ی پارگی و نشتی، می‌توان برای رفع آن اقدام کرد. در صورتی که نشتی گاز زیاد و پارگی لوله‌ای که باعث این نشتی شده زیاد باشد، تعمیرکار اقدام به تعویض آن خواهد کرد. اگر نشتی خیلی بزرگ نباشد، می‌توان با چسب و ابزارهای مخصوص جلوی نشتی را گرفت یا این که باز هم آن را عوض کرد. آسوده‌خاطر باشید چون تعمیرکاران ماهر و با تجربه ما با بررسی وضعیت نشتی بهترین راهکار را برای حل مشکل اتخاذ خواهند کرد.


نحوه شارژ گاز کولر

اول باید مطمئن شوید که خودروی شما از قبل گاز دارد و مقدارش کم است و نیاز به تکمیل دارد یا اصلاً گاز ندارد و خالی است. سپس باید شیر کپسول را باز کنید تا کمی گاز وارد کولر شود. سپس باید شیر را ببندید و ماشین را روشن کنید. کولر را روشن کنید و فن را روی بالاترین سرعت بگذارید. فشار گاز را در این حالت از روی گیج فشار بخوانید. اگر فشار گاز بین ۳۵ تا ۴۰ پاسکال بود، دیگر نیاز نیست شیر کپسول را باز کنید. اگر کمتر بود، شیر را باز کرده و بگذارید به این میزان برسد. اگر از میزان مورد نظر بیشتر شد، روی کمپرسور کولر فشار وارد کنید تا گاز خارج شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که تجربه انجام این کار را ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به این کار نکنید.

 

بهترین نوع گاز کولر

برای هر خودرویی با توجه به کمپرسور کولر، نوع گاز مشخصی باید استفاده شود و نباید بی‌دلیل آن را عوض کرد. گازهایی که در خودرو استفاده می‌شوند یکی از این سه نوع هستند: R22 ،R134a ،R12

اگر از گاز نامناسب استفاده کنید، سیستم و کمپرسورتان خشک می‌شوند و آسیب می‌بینند. نیروهای متخصص می‌دانند که چه گازی برای خودروتان مناسب است و آن را تغییر نمی‌دهند. می‌توانید با اطمینان کامل به نیروهای شربت اوغلو سفارش خود را برای شارژ گاز ثبت کنید. نیروهای ما از بهترین و مرغوب‌ترین مواد استفاده می‌کنند.

*رضایت شما هدف اصلی ماست*